Ako čistiť a starať sa o kolesá

Kolesá robia auto a preto by sme nemali zabúdať na ich detailné čistenie. Na trhu existuje mnoho kyslých, zásaditých či PH neutrálnych čističov. Tí, ktorí majú svoje hliníkové alebo chrómové kolesa vyleštené, by mali byť obozretnejší pri výbere čističov kolies. Je potrebné konkrétny čistič vopred vyskúšať na malej ploche disku a sledovať, či daný produkt nespôsobuje oxidáciu. Najvhodnejší je preto PH neutrálny čistič, ktorý by nemal leštený disk nijako poškodiť.

Pri pravidelnej údržbe kolies je veľkou výhodou, že sa vaše disky extrémne neznečistia a preto nie je potrebné na ne použiť extrémne silnú chémiu, ktorá by mohla disky narušiť, či poškodiť. Čistič PROJECT F ® - Freshwheelz je na zásaditej báze, ktorá za pomoci našej kefy a štetca tvorí ideálnu kombináciu pre vaše čisté kolesá. Vďaka zloženiu bez nepríjemného zápachu, je ideálny aj pre použitie v uzatvorených priestoroch.

 

Čistenie kolies:

V prvom rade musí byť umývaný povrch chladný na dotyk. Ak je to možné, pracujte v tieni. Pred použitím čistič pretrepte. Kolesá neoplachujte na začiatku vodou! Dostatočné množstvo prípravku rovnomerne nastriekajte na povrch kolesa. Nechajte pôsobiť 1-3 minúty v závislosti od znečistenia. Nenechajte produkt na kolesách zaschnúť! Na uvoľnenie nečistôt použite detailingový štetec alebo detailingovú kefu. Opláchnite prúdom vody a nechajte vyschnúť alebo pretrite sušiacim uterákom PROJECT F - Perfect DRY.


Ochrana a impregnácia pneumatík:

Vyčistili ste si kolesá a vaše pneumatiky majú svetlú čiernu farbu, vyzerajú zájdene a jednoducho to nevyzerá esteticky dobre? Práve preto, existujú produkty, ktoré pneumatikám dodajú nie len krásny tmavý vzhľad ale aj ochranu. Náš produkt PROJECT F ® -SikTire dodáva pneumatike hlboký, čierny, matný nádych a vytvára vodeodolný povrch, s kvalitným zakonzerovaním až po dobu 3 – 4 týždňov. Výhodou je, že tento produkt nie je mastný, lesklý a navyše ho nerozhadzuje na okolitú karosériu. Na aplikátor PROJECT F ® - Dark tire naneste malé množstvo tire gélu a následne aplikujte na bok pneumatík. Nechajte zaschnúť. 

HOTOVO Vaše kolesá vrátane gúm vyzerajú ako nové.