Predstavenie produktov od firmy Lowtec 


V súvislosti s aktualizáciou športových podvozkov katalógu od firmy Lowtec, sme pre vás pripravili aj aktualizovaný článok. Produkty nájdete v našom obchode tu.


Skúsenosti s podvozkami už 30 rokov!

Pekné, že ste našli HiLOW coilovery Lowtec. Zdá sa, že si potrpíte na kvalitné produkty.

Exkluzivita  HiLOW – individuálny výškovo nastaviteľný podvozok!

 

HiLOW Coilover

 

Toto sú hlavné výhody systému LOWTEC HiLOW v porovnaní s klasickými podvozkami:

·         veľký výber sérií z ocele, nehrdzavejúcej ocele, s nastaviteľnou tuhosťou, typ pružín MEGALOW - so špeciálnymi vinutými pružinami alebo vzduchovými pružinami („AIRROC“)

·         voliteľné typy pružín - DYNAMIC, STREET, RACE a MOTORSPORT pre individuálne potreby a štýl jazdy

·         plynulý a viacnásobný efektívny systém nastavenia výšky

·         bezkonkurenčne široká škála nastavení od výšky po extrémne spustenie

·         dynamický výkon s individuálne nastaviteľným zdvihom tlmiča

·         samostatne vyvinutý modulárny systém testovaný TÜV

·         navrhnuté a vyrobené spoločnosťou LOWTEC

 

COMP Coilover

Technológia Race pre street použitie - navrhnutá a vyrobená spoločnosťou LOWTEC

Nastaviteľný podvozok so systémom HiLOW

Charakteristika:

·         inovatívny, plynulý a viacnásobný efektívny systém nastavenia vzpery

·         bezkonkurenčne široká škála nastavení od výšky po extrémne spustenie

·         dynamický výkon s individuálne nastaviteľným zdvihom

·         konštantný pohyb pružiny - pri akomkoľvek spúšťaní

·         ľahšie nastavenie vylúčením pomocných pružín

·         samostatne vyvinutý modulárny systém testovaný TÜV

·         nastaviteľné a rozšíriteľné v iných sériách HiLOW

·         závodom overená technológia v špičkovej kvalite za férovú cenu

Navrhnuté a vyrobené spoločnosťou LOWTEC

 

Inovatívne !

S podvozkami HiLOW spôsobil LOWTEC na trhu športových podvozkov revolúciu. Všetky série HiLOW kombinujú skvelú závodnú techniku s prémiovými produktmi za férovú cenu.

Dynamický výkon systému HiLOW je jedinečný. V závislosti od rôznych vyladených sérií ponúkne pocit závodenia alebo športový komfort.

S HiLOW výškovo nastaviteľným podvozkom stojí za to jazdiť!

 

Rozhodne iný !

U bežných podvozkov je možné výšku vozidla nastaviť iba pomocou dolnej matice a zvyčajne iba v spojení s pomocnou pružinou. S inovatívnym systémom nastavenia HiLOW sa výška vozidla zmení na spodnej konzole – držiaku tlmiča. To má niekoľko výhod: Výškové nastavenie je výrazne uľahčené bez akéhokoľvek tlaku pružiny.

Predpätie a tým aj zdvih pružiny je možné meniť osobitne podľa individuálnych potrieb. V závislosti od predpätia je možné pomocou funkčných spojení so špeciálnymi dorazmi ako doplnkovým pružinovým prvkom znížiť alebo zväčšiť zdvih pružiny a progresivitu pruženia.

Plynulé nastavenie výšky ponúka bezkonkurenčne široký rozsah nastavenia pre individuálny vzhľad vozidla od výšky po extrémne zníženie.

 

Radosť z jazdy !

Dynamický výkon prináša nastaviteľný a konštantný pohyb pružín nezávisle od výšky vozidla. Pretože pri nastavovaní výšky nie je ovplyvnené predpätie pružiny a jej pohyb, zostáva charakteristika tlmenia pružiny vždy v najlepšom efektívnom rozsahu bez ohľadu na to, ako vysoko alebo nízko jazdí vozidlo. Precízne vyladenie skráteného zdvihu pomocou pružinového systému navyše optimalizuje jazdné vlastnosti.

Detail a dizajn !

Modulový systém s certifikátom TÜV a úplne vlastným vývojom je demontovateľný v každom detaile a tiež vymeniteľný a rozšíriteľný v každej sérii. Prepracované spracovanie,  ochrana povrchu a komponenty z eloxovaného hliníka dávajú podvozkom HiLOW atraktívny a vysoko kvalitný vzhľad.

 

Štýl a výkon !

Či už sú to tlmiče z ocele, nehrdzavejúcej ocele alebo s nastavením tvrdosti, všetky modely sú vybavené športovou dvojtrubkovou technológiou tlaku plynu. Vnútro vybavené iba špičkovými materiálmi spĺňa maximálne požiadavky, napríklad najnovšiu piestovú technológiu s odolnou teflónovou nosnou plochou, vysokoteplotný olej pre stabilný pracovný výkon, pochrómované piestne tyče s optimalizovanou kvalitou povrchu pre najlepšiu ochranu pred vonkajšími vplyvmi.

Všetky tlmiče LOWTEC nie sú vybavené iba obmedzením zdvihu (odskoku), ale aj skutočným skrátením piestnej tyče. Aj pri extrémnom znížení to zabezpečí predpätie pružiny a zabráni sa deštruktívnemu dotyku piestnej tyče o spodný ventil.

Rovnako ako sila odrazu a kompresia mimoriadne stabilných špeciálnych tlmičov, sú príslušné pruženia špeciálnych pružín dokonale prispôsobené rôznym vyladeným sériám.

Špeciálne pružiny sa vyrábajú výhradne v Nemecku / západnej Európe a sú optimalizované zložitými výrobnými procesmi. Táto špičková kvalita je štandardom pre každú súpravu HiLOW!

Každý podvozok je vyrábaný vlastnými silami vyškoleným personálom spoločnosti LOWTEC vo zvolenej kvalite pre maximálnu hodnotu a podlieha komplexnej kontrole kvality.

To všetko vedie k spoľahlivým a odolným systémom zavesenia kolies bez kompromisov.

 

LOWTEC Coil + spring Kit

Ak sa má na vozidlách uchovať pôvodný elektronický systém tlmičov, je optimálnym riešením pre individuálne spustenie podvozková sada LOWTEC so závitovým puzdrom. Špeciálne pružiny sú zladené s najsilnejším nastavením pôvodných tlmičov. Výkon je teda porovnateľný s originálnym športovým podvozkom v najšportovejšom prostredí. Puzdra so závitom sú prispôsobené vrchnej časti pôvodných tlmičov. V kombinácii s nasadeným pružinovým vrchom LOWTEC je výška automobilu nastaviteľná individuálne.

 

Porovnanie sérií HiLOW a AIRROC

MADE

COMP

LOWTEC

LOWTEC

LOWTEC

DETAIL

Coilover

HiLOW 2 D/S/R/M

HiLOW 3 S/R/M

HiLOW 4 D/S/R/M

AIRROC 3 S/R

AIRROC 3S/R

Damper

standard twin tube, gas-oil, fixed damper adjusting

premium twin tube, gas-oil, fixed damper adjusting

twin tube, gas-oil, force adjustable -  Made by LOWTEC/Germany

Springs

special springs Made in Germany/Western Europe (coil springs resp. air springs)

Adjustment of damper and spring (coil spring system)

STREET

DYNAMIC
STREET
RACE
MOTORSPORT

STREET
RACE
MOTORSPORT

DYNAMIC
STREET
RACE
MOTORSPORT

Adjustment of damper and spring (air spring system)

./.

./.

STREET
RACE

STREET
RACE

Threaded Unit

Ssteel with Ni-/Zn-/Cr-coating, resp. anodised aluminiumm

stainless steel, resp. anodized aluminium

Bracket

special anti-corrosion priming coat and extremely durable KTL-black protective layer „Made in Germany“

Aluminium Parts

colour anodising

Additional Parts

PU damping bump stop, special dust cover

Stabiliser Tie Rod

Included (where necessary)

Accesssory

pin wrench, hook wrench

pin wrench, hook wrench, protection spray

Height Adjustment

Threaded, stepless height adjustment in front and rear (except vehicle technically conditioned exceptions)

Specials

enhanced camber adjustment (partially custom made), individual components and different lowerings can be realized in short term

Informácie sa môžu zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia

Pre série Motorsport HiLOW 2M, HiLOW 3M a HiLOW 4M sa pre tlmiče  vyberú špecificky požadované pružiny podľa účelu motoršportu (špeciálna objednávka bez certifikátu TÜV, odborné znalosti výrobcu na požiadanie).

 

 

NOVINKA: HiLOW 4 - s nastaviteľnou tuhosťou tlmenia

Veľmi veľký a dobre definovateľný rozsah nastavenia tlmenia HiLOW 4 je jedinečný a je veľkou výhodou. To nastavilo individuálnu konfiguráciu a efektívne úpravy pruženia takmer bez obmedzenia.

Vďaka voliteľným typom pružín DYNAMIC, STREET, RACE a MOTORSPORT je možné vozidlo vyladiť podľa konkrétneho jazdného štýlu a potrieb zvolením najlepšieho zladenia tlmičov, ktorých rozsah nastavenia je od 100 do 300, resp. 400 N / mm pri odrazovej sile, zatiaľ čo zodpovedajúca prispôsobená kompresná sila sa mení iba v malom rozsahu.

 

Všetky verzie je možné realizovať s jedným typom tlmiča, takže v prípade výmeny pružín a teda ďalšie zamýšľané použitie, je možné realizovať len výmenou pružín .

Tlmiče HiLOW 4 sú navrhnuté spoločnosťou LOWTEC a všetky sú vyrábané ručne.

 

Tvrdosť odpruženia v porovnaní

Tu je prehľad rôznych úprav odpruženia založených na rôznych konfiguráciách priemerného automobilu:

Typ pruženia

Pružina

Tlmič

Originálny podvozok

20

70

LOWTEC Sport suspension

30

110

LOWTEC Coilover DYNAMIC

40

130

LOWTEC Coilover STREET

50

160

LOWTEC Coilover RACE

60

190

LOWTEC Coilover MOTORSPORT (street use)

80>

200>

COMP Coilover

50

160

 

Hodnoty v N / mm.

Pre ľahké a ťažké vozidlá platia rôzne hodnoty.

 

MaxLow

Už hodnoty zníženia schválené TÜV umožňujú veľmi nízke nastavenia. Z testovaného rozsahu je často možné oveľa viac znížiť. Popis „MaxLow“ zobrazuje technicky / teoreticky možné zníženie testovaného rozsahu.

 

MEGALOW

So špeciálnou verziou MEGALOW poskytuje systém HiLOW tiež možnosť dosiahnuť extrémne zníženie, či už pre závodné alebo výstavné účely alebo vo verejnej cestnej premávke.

 

Za týmto účelom zostavíme váš individuálny HiLOW podvozok so špeciálnymi komponentmi. Podľa želania je možné upraviť tvrdosť pruženia aj pomocou alternatívnych pružín a tlmičov (informujte sa osobitne).

 

V stĺpci „MegaLOW“ katalóg / obchod zobrazuje technicky / teoreticky možné spustenie so zmenenými komponentmi (špeciálne diely pre väčšie spustenie na požiadanie). Zaujímavé je, že zavesenie podvozku je stále rovnako pojazdné ako bežné komponenty, na rozdiel od iných súprav podvozkov, kde je obvykle potrebné vylúčiť pružiny a / alebo obmedzovač. So systémom HiLOW pohyb pružín vzpier spĺňa aj testovacie štandardy TUV.

Extrémne zníženie môže mať negatívny vplyv na svetlú výšku vozidla, geometriu pohonu a zavesenia atď. a môže byť v praxi technickými faktormi vozidla primerane obmedzené. V každom prípade je to potrebné podotknúť.

Individuálnu výrobu súpravy podvozkov MEGALOW vyrábame za krátku dobu a za rozumnú cenu.

Pre custom MEGALOW systém je na požiadanie k dispozícii osvedčenie výrobcu LOWTEC o čísle podvozku vozidla týkajúceho sa konkrétnych komponentov za 29,75 € s dph.

 

Výšku vozidla s jedinečným systémom odpruženia podvozku LOWTEC HiLOW je možné nastaviť otočením kompletnej tlmiacej pružiny do alebo z dolnej konzoly.

Na rozdiel od štandardných typov podvozkov sa výška vozidla nebude upravovať otáčaním dolnej pružinovej misky. Pružiny sú predpäté cca. 0-30 mm podľa certifikátu TÜV („prípustný rozsah nastavenia pre výšku sedla pružinovej misky“). V tomto rozsahu je možné pružiny nastaviť (max. Predpätie = max. Zdvih pružiny).


Stručná inštruktáž 

1. uvoľnite skrutku s vnútorným šesťhranom zaisťovacieho krúžku

2. uvoľnite zaisťovací krúžok z držiaka

3. Podľa potreby ručne alebo hákovým kľúčom roztáčajte pružinovú jednotku hore alebo dole

4. utiahnite zaisťovací krúžok

Ďalšie podrobnosti nájdete v montážnom návode.

 

Pomocná pružina

Jediným účelom pomocných pružín je udržať hlavnú pružinu v predpätí v rozsahu medzi minimálnym a maximálnym spustením.

Keď je dolná pružina pri maximálnom spustení úplne stlačená, pomocná pružina je pod minimálnym tlakom. Pri vyššom nastavení pruženia sa tlak bežných pomocných pružín zvyšuje každých 10 mm na minimálne 20 kg. Keď je pružina úplne pod tlakom (blokovaná), môže na nastavovacom prvku mať 140 kg alebo viac.

Vďaka tomu je prispôsobenie oveľa ťažšie.

Pomocné pružiny s hodnotou okolo 20 Nm / mm, ktoré sa bežne používajú, nemajú vplyv na kvalitu jazdy, pretože nie sú účinné.

Na základe základnej hmotnosti vozidla je každá pružina prednej nápravy zaťažená najmenej 250 kg. Kvôli zablokovaniu pomocnej pružiny s hodnotou 20 Nm, ktorá má už približne 140 kg, bude mať na odpruženie vplyv iba hlavná pružina.

Pretože súpravy podvozkov LOWTEC HiLOW nepotrebujú žiadne pomocné pružiny, je nastavenie možné ľahko aj bez stlačenia pružiny.

 

LOWTEC SPORT Springs / SPORT Suspension Kit / SPORT Damper

LOWTEC športové pružiny sú schválené TÜV a vyrábajú sa iba v najvyššej kvalite v západnej Európe. Veľmi často sa aktualizuje veľmi široký sortiment 3 000 rôznych súprav pružín.Vďaka optimálne vyladenému zníženiu poskytujú športové pružiny vždy skvelý vzhľad.Môžu byť použité s originálnym tlmičom a so športovými tlmičmi.

LOWTEC SPORT DAMPER ( športové tlmiče ) sú vyrábané v spoľahlivej vysokej kvalite výhradne pre naše konkrétne požiadavky. Rozsiahle testy počas vývoja a výroby sa uskutočňujú interne. Skrátené piestnice, precízne vyladenie športovej odskakovacej sily ako aj citlivá kompresná sila poskytujú široké použitie.

LOWTEC SPORT SUSPENSION ( športové pevné podvozky ) sú veľmi dobre vyladené prémiové systémy s nekompromisnou kvalitou pre vyššiu bezpečnosť a pôžitok z jazdy a priaznivý pomer ceny a výkonu.

 

Tlmič je tiež k dispozícii samostatne a je možné ho použiť s originálnymi pružinami a športovými pružinami. Okrem toho sú cenovo výhodnou náhradou za tlmič OEM.


COMP Suspension Kit & Damper

Podvozkové sady COMP Suspension Kit & Damper majú jedinečný charakter a sú šité na mieru zákazníkom s obmedzeným rozpočtom, ktorí neignorujú kvalitu. Prémiové pružiny z programu SPORT spolu so skrátenými tlmičmi COMP v osvedčenom štandardnom výsledku kvality LOWTEC prišli na športovo vyladený systém pruženia COMP.

COMP DAMPER

sú k dispozícii ako súpravy tiež samostatne, majú identické tlmiace vlastnosti ako tlmiče z programu SPORT a môžu byť použité tak sériovými pružinami a športovými pružinami. Okrem toho sú lacná náhrada za tlmiče OEM.

 


LOWTEC AIRROC Airride


NOVINKA: AIRROC - Airride so systémom HiLOW

·         Presné nastavenie

·         požadovaná svetlá výška nastaviteľná na spodnom držiaku

·         svetlá výška a tvrdosť kombinovaná s tlakom vzduchu

·         svetlá výška kolies sa dá presne prispôsobiť výškovému nastaveniu

·         pružinová jazda meniteľná

·         špeciálny hliníkový Duplex-Top-Mount pripojený priamo ku karosérii

·         tiché gumové ložisko NBR pre piestnu tyč tlmiča

·         optimalizované vzduchové mechy s nízkou konštrukčnou výškou (predná iba 60 mm) a    vylepšené jazdné vlastnosti

·         vzduchotesný systém komponentov

·         vzduchové pripojenie spredu dole a zozadu bočne

LOWTEC AIRROC Airrides kombinujú známe vlastnosti s možnosťami nastavovacieho systému HiLOW (2-smerné nastavenie výšky + nastavenie vzduchom). Okrem toho si uvedomujeme špeciálne požiadavky na maximálne zníženie.

Už dostupné typy nájdete v obchode. Mnoho nových typov vozidiel sa pripravuje


AIRROC 4 - s nastaviteľnou tlmiacou silou

Veľmi veľký a dobre definovateľný rozsah nastavenia tlmičov AIRROC 4 je jedinečný a má veľkú výhodu. Vozidlo je možné nastaviť na konkrétny štýl jazdy a jeho potreby. Rozsah odrazu je od asi 100 do 300 alebo 400 N / mm.

 

NOVINKA: AIRROC Upgrade - Kit

Všetky podvozky LOWTEC HiLOW je možné dovybaviť retrofitnou súpravou AIRROC. Maximálne zníženie je možné na základe podvozku MegaLow, zatiaľ čo zníženie sa zníži na základe štandardného podvozku HiLOW.