Čínske autorádiá patria v súčasnej dobe medzi obľúbené modely, inštalované do vozidiel. Hlavným dôvodom, prečo ľudia siahnu po čínskom autorádiu, je nízka cena a množstvo funkcíí, ktoré operačný systém android ponúka.

Ak sa rozhodnete takéto autorádio zapojiť do Vášho vozidla, budete potrebovať:

  1. Univerzálny vymedzovací rámček
  2. Typizovaný rámček podľa Vášho typu vozidlo
  3. ISO konektor pre autorádio podľa typu vozidla alebo adaptér ovládania na volante.
  4. Anténny adaptér ( pri väčšine vozidiel ) 

Keďže sa android autorádia predávajú bez vymedzovacieho rámčeka, je potrebné si zakúpiť práve univerzálny rámček, ktorým autorádio zafixujete do svojej palubovky. Medzi obľúbené a najpredávanejšie univerzálne vymedzovacie rámčeky patria 3 modely: 

  1. Plastový rámček pre čínske autorádia SEAT, VW, ŠKODA, FORD
  2. Rámček pre čínske rádio, univerzálny plechový rámček 05
  3. Rámček pre čínske rádio, univerzálny plechový rámček 06

Pri inštalácií akéhokoľvek autorádia Vám vznikne tzv. diera, ktorú je potrebné vyplniť typizovaným rámčekom podľa Vášho typu vozidla, ktorý bude kopírovať tvar palubovky a bude zodpovedať originálnemu tvaru autorádia. Nakoniec je potrebné zvoliť správny ISO konektor alebo adaptér ovládania na volante podľa typu vozidla, ktorý je nevyhnutnou súčasťou pri zapojení autorádia spolu s vozidlom. Niektoré vozidlá majú aj anténu, ktorá je napájaná na 12 V, prípadne anténny adaptér nie je zhodný s adaptérom pre čínske autorádia, preto je potrebné dokúpiť správny anténny adaptér podľa typu vozidla. 

Všetky potrebné komponenty nájdete v našom katalógu.

Potrebujete poradiť s výberom? Neváhajte nás kontaktovať telefonicky +421949303566 alebo e-mailom na obchod(zavináč)jfaudio.sk.